Emeklilik Yaşam

Emekli Maaşına Göre Kredi

emekliye kredi

Pek çok emeklinin aklında takılı olan bir konu vardır: Emekli maaşına göre kredi çekmek. Unutulmamalıdır ki kredi alınabilmesi için birçok kriter öne sürülür. Bu kriterlerin başında da maaş miktarı ve kredi notu gelir.

Emekli kişiler, kredi başvurusunda ilk olarak çekmek istedikleri krediyle ilgili olan detaylı bilgilere erişebilmek istemektedirler. Bu durum için de bankadaki bir görevliden kredi miktarını, sonrasında da faiz oranını, krediyi geri ödeme planını öğrenmek amacı ile müşteri hizmetleri ya da banka ile iletişime geçilir. Bunun sonucunda da başvuru yapılır ve banka tarafınca detaylı bir inceleme altına alınırlar.

Yazımızda, emeklilerin bankalardan ne kadar kredi çekebildiklerini ve emekli kredisi için gerekli olan şartları içeren bilgileri yazdık. Detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

Emekli Maaşına Göre Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Bankalar, başvurularda pek çok farklı kritere bakmaktadır. Bu kriterler, müşterinin ne kadar kredi alabilecek olduğu ya da kredi alamayacak olduğu gibi bir sonuca çıkmaktadır. Yaş durumunun da incelenmiş olduğu başvuru aşaması içerisinde temel bir kriter olarak maaş miktarı bulunuyor. Ayrıca daha önce kredi kullanmış olan müşterilerin geri ödeme hususları da incelenmektedir. Geri ödeme disiplini de kredi notunuzu çok büyük bir ölçüde etkiler.

Bütün bu aşamaları geçtikten sonra ise kredi miktarınız belirlenmektedir. Bunun için ise en önemli olan kriter, maaşınızdır. Bankaların emekli maaşlarına ilişkin olarak yaptığı kampanyalar ile de emekli maaşının tam 40 katına kadar kredi verilebilmektedir. Ayrıca da kredi miktarına uygulanmakta olan faiz oranlarında önemli bir oranda indirim yapılabilir.

Kredi kullanmak isteyen emekliler, ilk olarak maaş aldıkları bankalardan yararlanmaya çalışmalıdır. Bankalar, emekli kişilerin maaşlarını kendi bankalarından çekmeleri amacı ile birçok avantaj sunar. Siz de bankanızın bu avantajlarından fazlasıyla yararlanabilirsiniz.

Emekli Maaşına Göre Kredi
5 (100%) 1 oy

Yorum Yap

Yorum Yap

ÜCRETSİZ – Google Play uygulamamızı indirerek, kolayca haberlere ulaşabilirsiniz.

Google Play

Facebook Sayfamızı Beğenin

%d blogcu bunu beğendi: